cro-industrial
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

cro-industrial

Croatia's dark electro/industrial/EBM/aggrotech/futurepop/synthpop/cybergoth community
 
Početna stranicaLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 Filmovi apokaliptične, postapokaliptične i distopične fabule

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Porphyria
Admin
Porphyria


Zodiac : Leo Broj postova : 422
Birthday : 11.08.1980
Join date : 10.02.2010
Age : 43
Lokacija : @zg/hr

Filmovi apokaliptične, postapokaliptične i distopične fabule Empty
PostajNaslov: Filmovi apokaliptične, postapokaliptične i distopične fabule   Filmovi apokaliptične, postapokaliptične i distopične fabule Emptypon lip 28, 2010 4:07 pm

Koje ste gledali, koji su vam bili naročito inspirativni, dajte kakvu preporuku.
[Vrh] Go down
https://industrial.forumcroatian.com/forum.htm
Tanz Kommanda




Zodiac : Cancer Broj postova : 22
Birthday : 07.07.1986
Join date : 15.05.2010
Age : 37
Lokacija : Skwhat Sisak

Filmovi apokaliptične, postapokaliptične i distopične fabule Empty
PostajNaslov: Re: Filmovi apokaliptične, postapokaliptične i distopične fabule   Filmovi apokaliptične, postapokaliptične i distopične fabule Emptysri lip 30, 2010 6:01 pm

mislim da većini ovdje prvo padne na pamet Mad Max sa Melom Gibsonom. meni je najbolji drugi dio koji je čisti postapokaliptični film i atmosfera u njemu mi je odlična.

osim njega odličan stari postapokaliptični film je Kiborg sa Jean Claudeom van Dammeom. to je više onako tipičan akcijski film iz 90-ih, kraj 80-ih i ne može se mjeriti sa Mad Maxom ali na mene je ostavio snažan dojam jer sam ga kao klinac pogledao 10-ak puta i isto ima nevjerovatnu atmosferu (bar mi se onda tako činilo, stvarno ga nisam dugo gledao).
evo i linka: http://www.imdb.com/title/tt0097138/

od novijih filmova tu je I am legend sa Willom Smithom koji mi se baš i nije svidio, pogledao sam polovicu i odustao jer je po mom mišljenju to tipičan holivudski film, ništa me tu nije zaintrigiralo.

baš friški film je Book of Eli sa Denzelom Washingtonom koji mi je genijalan. dosta ljudi kažu da im se ne sviđa, ali meni je odličan možda zato što ima par kadrova koji su pljunuti kao kadrovi iz Fallout 3.
tko je željan te postapokaliptične atmosfere definitivno mora odigrati tu igru ili prva dva dijela, za koje stariji igrači kažu da su i puno bolji i da puno bolje dočaravaju tu atmosferu.

eto, nadam se da će netko imati neku drugu preporuku jer postapokaliptični filmovi mi spadaju među omiljene, upravo zbog te atmosfere beznađa.
[Vrh] Go down
Hypoxico

Hypoxico


Zodiac : Pisces Broj postova : 91
Birthday : 12.03.1985
Join date : 26.05.2011
Age : 39
Lokacija : Zg

Filmovi apokaliptične, postapokaliptične i distopične fabule Empty
PostajNaslov: Re: Filmovi apokaliptične, postapokaliptične i distopične fabule   Filmovi apokaliptične, postapokaliptične i distopične fabule Emptyčet svi 26, 2011 2:11 pm

Ima gro dobrih filmova na ovu temu, ipak meni osobno najdraži je "A boy and his dog". Dosta je star, ali ima legendaran završetak...

[Vrh] Go down
Porphyria
Admin
Porphyria


Zodiac : Leo Broj postova : 422
Birthday : 11.08.1980
Join date : 10.02.2010
Age : 43
Lokacija : @zg/hr

Filmovi apokaliptične, postapokaliptične i distopične fabule Empty
PostajNaslov: Re: Filmovi apokaliptične, postapokaliptične i distopične fabule   Filmovi apokaliptične, postapokaliptične i distopične fabule Emptyčet svi 26, 2011 4:59 pm

Preporučujem hravtski film The Show Must Go on...možda nije ono što očekujete, ali s obzirom da je naš film, za svaku pohvalu je.
[Vrh] Go down
https://industrial.forumcroatian.com/forum.htm
Q. Kull Khan

Q. Kull Khan


Zodiac : Leo Broj postova : 99
Birthday : 05.08.1987
Join date : 28.05.2011
Age : 36
Lokacija :

Filmovi apokaliptične, postapokaliptične i distopične fabule Empty
PostajNaslov: Re: Filmovi apokaliptične, postapokaliptične i distopične fabule   Filmovi apokaliptične, postapokaliptične i distopične fabule Emptysub svi 28, 2011 3:00 pm

imaš onaj ruski "Stalker" iz '79. ... iskreno, meni se nije dopal baš previše, ali svi ostali oko mene koji su ga gledali, njima je genijalan.
[Vrh] Go down
http://www.last.fm/user/tohil_thoth
Hypoxico

Hypoxico


Zodiac : Pisces Broj postova : 91
Birthday : 12.03.1985
Join date : 26.05.2011
Age : 39
Lokacija : Zg

Filmovi apokaliptične, postapokaliptične i distopične fabule Empty
PostajNaslov: Re: Filmovi apokaliptične, postapokaliptične i distopične fabule   Filmovi apokaliptične, postapokaliptične i distopične fabule Emptyned svi 29, 2011 12:11 am

Q. Kull Khan je napisao/la:
imaš onaj ruski "Stalker" iz '79. ... iskreno, meni se nije dopal baš previše, ali svi ostali oko mene koji su ga gledali, njima je genijalan.

Gledao sam taj film, atmosfera je ok, ali pola toga ne kužim iskreno u filmu, malo mi je kraj bzvz. ALi za ruski film iz '79 prolazi. Inače Rusi mi imaju smiješne filmove (pogotovo noviji SF i akcijski - gori su od američkih tresh), jedini dobar koliko toliko mi je onaj mitološki - kao prvi film o slavenskoj mitologiji Volkodav. Ništa posebno, ali umjereno zabavan i naravno onaj plazeći šišmiš je fora bez njega film ne bi bio isti.
[Vrh] Go down
Q. Kull Khan

Q. Kull Khan


Zodiac : Leo Broj postova : 99
Birthday : 05.08.1987
Join date : 28.05.2011
Age : 36
Lokacija :

Filmovi apokaliptične, postapokaliptične i distopične fabule Empty
PostajNaslov: Re: Filmovi apokaliptične, postapokaliptične i distopične fabule   Filmovi apokaliptične, postapokaliptične i distopične fabule Emptyned svi 29, 2011 12:18 am

trenutno mi uz već navedene još samo "cesta" pada na pamet... ali ni to mi nije baš nešto. ni knjiga ni film...

Mad Max je zakon! Cool
[Vrh] Go down
http://www.last.fm/user/tohil_thoth
Driver88




Zodiac : Leo Broj postova : 35
Birthday : 30.07.1985
Join date : 23.08.2011
Age : 38
Lokacija : Virovitica

Filmovi apokaliptične, postapokaliptične i distopične fabule Empty
PostajNaslov: Re: Filmovi apokaliptične, postapokaliptične i distopične fabule   Filmovi apokaliptične, postapokaliptične i distopične fabule Emptypet lip 22, 2012 12:53 am

Evo jedan dobar.



Inače ne gledam baš puno B-Filmove al ovaj je najbolji.
[Vrh] Go down
Q. Kull Khan

Q. Kull Khan


Zodiac : Leo Broj postova : 99
Birthday : 05.08.1987
Join date : 28.05.2011
Age : 36
Lokacija :

Filmovi apokaliptične, postapokaliptične i distopične fabule Empty
PostajNaslov: Re: Filmovi apokaliptične, postapokaliptične i distopične fabule   Filmovi apokaliptične, postapokaliptične i distopične fabule Emptypet lip 22, 2012 1:17 pm

Driver88 je napisao/la:
Evo jedan dobar.



Inače ne gledam baš puno B-Filmove al ovaj je najbolji.

hehe, izgleda interesantno... neko vrijeme sam bil zaluđen B-horrorima, ali i sad je još uvijek nekakvo osvježenje pogledati takvo nešto.

pogledal nedavno onaj animirani isto post-apokaliptični "9". ok je film...
[Vrh] Go down
http://www.last.fm/user/tohil_thoth
Sponsored content





Filmovi apokaliptične, postapokaliptične i distopične fabule Empty
PostajNaslov: Re: Filmovi apokaliptične, postapokaliptične i distopične fabule   Filmovi apokaliptične, postapokaliptične i distopične fabule Empty

[Vrh] Go down
 
Filmovi apokaliptične, postapokaliptične i distopične fabule
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
cro-industrial :: Kuhinja :: Kultura i umjetnost-
Forum(o)Bir: