cro-industrial
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

cro-industrial

Croatia's dark electro/industrial/EBM/aggrotech/futurepop/synthpop/cybergoth community
 
Početna stranicaLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 Pirat or NOT!?

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Dr_Metus

Dr_Metus


Zodiac : Leo Broj postova : 56
Birthday : 29.07.1990
Join date : 28.02.2010
Age : 33
Lokacija : Chernobyl

Pirat or NOT!? Empty
PostajNaslov: Pirat or NOT!?   Pirat or NOT!? Emptyuto oľu 02, 2010 11:32 pm

Svima je dobro poznata piraterija,i niko se ne može pravdati da barem jednom ili barem milion puta nije nešto illegalno skidao sa neta. To sve deluje "lepo i dobro"... Naravno zakonski se kažnjava. Very Happy Ali ima još nešto osim toga. Ne samo da vas zakon može dotući (recimo retko u nekoj manje razvijenoj zemlji) nego i to što s piratima imate mnogo više ,,zezancije". Ako ste konformisti kao moja malenkost verovatno vam nije stalo do toga da se 2 dana mučite oko jedne igre (npr) koja vam se već jako igra,mnogi pirati međutim zahtevaju razne zavrzlame,koje vam na kraju i oduzmu volju za svim.
Online play i Update.
Ni jedna pirat verzija nije još usavršila ovo Very Happy Naravno update možete naći (računajte da ćete i crack morati kopati 3 sata u nekim slučajevima). Nije li lakše jednim click-om to obaviti? Online play,ako ste zaista fan dotične igre,želite je sigurno igrati i sa drugima,na internetu s piratom to nećete moći Very Happy

Kada je u pitanju muzika,vašem omiljenom bendu skrnavite posao...obezvređujete ga...


Na samom kraju...Pirati često sadržavaju gadne viruse u svojim fajlovima što vam zna potpuno oduzeti slast u životu.... ,,ali ja imam antivirus!...hups istekao je"


PS. Ne napadam nikoga,samo podsećam sebe i drage čitaoce Very Happy
[Vrh] Go down
Porphyria
Admin
Porphyria


Zodiac : Leo Broj postova : 422
Birthday : 11.08.1980
Join date : 10.02.2010
Age : 43
Lokacija : @zg/hr

Pirat or NOT!? Empty
PostajNaslov: Re: Pirat or NOT!?   Pirat or NOT!? Emptyčet oľu 11, 2010 11:24 pm

Ovo je vječno metafizičko pitanje biti ili ne biti...na koje ne postoji jednostran odgovor. Kad bi sadržaji imali realne cijene, piraterija se ne bi ispaltila. Glazbena industrija uništava glazbu i glazbenike - barem kod nas oni imaju malo koristi od prodaje nosača zvuka koji su pretjerano skupi za današnje vrijeme. 130 kn je too much za CD. Sorkač.
[Vrh] Go down
https://industrial.forumcroatian.com/forum.htm
supernaut

supernaut


Zodiac : Libra Broj postova : 42
Birthday : 17.10.1986
Join date : 04.03.2010
Age : 37
Lokacija : Zagreb

Pirat or NOT!? Empty
PostajNaslov: Re: Pirat or NOT!?   Pirat or NOT!? Emptypet oľu 12, 2010 12:56 am

Mislim da se tu prica o informatici, i igricama, ne o glazbenoj industriji... Smile
[Vrh] Go down
Porphyria
Admin
Porphyria


Zodiac : Leo Broj postova : 422
Birthday : 11.08.1980
Join date : 10.02.2010
Age : 43
Lokacija : @zg/hr

Pirat or NOT!? Empty
PostajNaslov: Re: Pirat or NOT!?   Pirat or NOT!? Emptypet oľu 12, 2010 1:14 am

Dr_Metus je napisao/la:

Kada je u pitanju muzika,vašem omiljenom bendu skrnavite posao...obezvređujete ga...


Spominje se glazba. Wink electric guitar BTW, bendove podržavam tako što kupujem ulaznice za koncerte i poneke gadgetse.
[Vrh] Go down
https://industrial.forumcroatian.com/forum.htm
supernaut

supernaut


Zodiac : Libra Broj postova : 42
Birthday : 17.10.1986
Join date : 04.03.2010
Age : 37
Lokacija : Zagreb

Pirat or NOT!? Empty
PostajNaslov: Re: Pirat or NOT!?   Pirat or NOT!? Emptypet oľu 12, 2010 10:56 am

Porphyria je napisao/la:

Spominje se glazba. Wink electric guitar BTW, bendove podržavam tako što kupujem ulaznice za koncerte i poneke gadgetse.
Aha, sorry, previdio sam to, a i nalazi se u 'informatika' podforumu... Smile

Uglavnom, sto se tice glazbe, tu je stvar malo upitna. Od tih 130 kuna koliko kosta CD, i sto je definitivno previse,
cinjenica da nekih 100 kuna zavrsi svugdje samo ne kod autora i izvodaca istog je dovoljna da se upali lampica u
mozgu, tzv. zdravi razum...
E sad, problem je sto je taj CD kao takav tek gotov proizvod. Dizajn i izgled samog bookleta i CD-a su dio cijele te
price... I kao takvo apsolutno ima smisla.
Drugi veliki problem po meni je kvaliteta. Kakva god da bila kompresija zvuka, to je i dalje kompresija, i stvarno
nikakav mp3 ne moze zamjeniti CD-audio format...

No i dalje je 'porez na budale' prevelik da bi se preko toga samo preslo. Jebiga, kad tad cu imati sve originale koje
zelim, ali idemo polako i sigurno...


Da, a sto se informatike tice, tu sam u potpunosti Open-Source i nema sanse da platim komad software-a, a uvjeren
sam da ce kroz nekoliko godina postati tako... Prodaja software-a postati ce nezamisliva.
[Vrh] Go down
Kulturcidist

Kulturcidist


Zodiac : Libra Broj postova : 12
Birthday : 11.10.1979
Join date : 30.04.2010
Age : 44
Lokacija : Silicon Hell

Pirat or NOT!? Empty
PostajNaslov: Re: Pirat or NOT!?   Pirat or NOT!? Emptysub svi 08, 2010 2:14 am

Ako je nešto iznimno kvalitetno i podnosi više slušanja, onda kupujem i ponosno stavljam na policu. S tim da prvo skidam da ZNAM šta kupujem, nažalost danas rijetko nailazim na glazbu koju zbilja želim kupiti, po mojoj procijeni brišem 90% svega što skinem.
[Vrh] Go down
Porphyria
Admin
Porphyria


Zodiac : Leo Broj postova : 422
Birthday : 11.08.1980
Join date : 10.02.2010
Age : 43
Lokacija : @zg/hr

Pirat or NOT!? Empty
PostajNaslov: Re: Pirat or NOT!?   Pirat or NOT!? Emptypon svi 10, 2010 6:22 pm

Kulturcidist je napisao/la:
Ako je nešto iznimno kvalitetno i podnosi više slušanja, onda kupujem i ponosno stavljam na policu. S tim da prvo skidam da ZNAM šta kupujem, nažalost danas rijetko nailazim na glazbu koju zbilja želim kupiti, po mojoj procijeni brišem 90% svega što skinem.

Respect. Ja ne kupujem iz jednostavnog razloga- nemam novaca niti mjesta za sve što me zanima. Skidam. Ionako prema našem zakonu plaćam jako skupo informtičku opremu, kao i prazne medije jer se podrazumijevba da ću pržit ilegalan software, što znači da već unaprijed itekako platim sve što ću poskidati. Imajući to na umu, nemam baš grižnju savjesti.
[Vrh] Go down
https://industrial.forumcroatian.com/forum.htm
Hypoxico

Hypoxico


Zodiac : Pisces Broj postova : 91
Birthday : 12.03.1985
Join date : 26.05.2011
Age : 39
Lokacija : Zg

Pirat or NOT!? Empty
PostajNaslov: Re: Pirat or NOT!?   Pirat or NOT!? Emptyčet svi 26, 2011 2:26 pm

Pirat definitivno... nisam kupio niti jedan glazbeni CD, film, igru ili program (bar sebi osobno) u životu i nije me sram.
[Vrh] Go down
Porphyria
Admin
Porphyria


Zodiac : Leo Broj postova : 422
Birthday : 11.08.1980
Join date : 10.02.2010
Age : 43
Lokacija : @zg/hr

Pirat or NOT!? Empty
PostajNaslov: Re: Pirat or NOT!?   Pirat or NOT!? Emptyčet svi 26, 2011 5:03 pm

Ja sam svojevremeno kupovala i glazbu i filmove i software..knjige da ne spominjem...a sada dobro razmislim i odlučim se na kupnju samo ako ne nađem za dwnld.
[Vrh] Go down
https://industrial.forumcroatian.com/forum.htm
Sponsored content





Pirat or NOT!? Empty
PostajNaslov: Re: Pirat or NOT!?   Pirat or NOT!? Empty

[Vrh] Go down
 
Pirat or NOT!?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
cro-industrial :: Kuhinja :: Informatika-
Forum(o)Bir: