cro-industrial
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

cro-industrial

Croatia's dark electro/industrial/EBM/aggrotech/futurepop/synthpop/cybergoth community
 
Početna stranicaLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 Intro.....

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Hypoxico

Hypoxico


Zodiac : Pisces Broj postova : 91
Birthday : 12.03.1985
Join date : 26.05.2011
Age : 39
Lokacija : Zg

Intro..... Empty
PostajNaslov: Intro.....   Intro..... Emptyčet svi 26, 2011 3:15 am

Pozdrav svima!

Prvo da kažem da mi je drago da vidim da još netko kod nas sluša ovakvu glazbu. Evo zadnje 3-4 godine počeo sam polako otkrivati ovu vrstu glazbe i danas mogu reći da čini preko 70% mog trenutnog repertoara. Prije sam bio više na rocku/metalu raznih žanrova (power/heavy/gothic) i mogu reći da mi je elektronika bila potpuno strana, štoviše imao sam dosta predrasuda prema istoj (makar ni danas ne volim mainstream i lakšu elektronsku glazbu)... potom sam naletio na par dobrih stvari i grupa na netu i mogu reći da sam se odmah zakačio na neke. Ukratko neki od dražih bendova su mi Skinny Puppy, Front Line Assembly, VAC, Grendel, Suicide Commando, KMFDM, a u zadnje vrijeme sam otkrio Hocico i Cenobitu (moram priznati da do nedavno nisam znao što je aggrotech). Od ostalih grupa iz ostalih žanrova koje volim vrijedi spomenuti Rammstein, Black Sabbath, Sisters of Mercy, Depeche Mode, Paradise Lost, Metallicu, Zeppeline, Pepperse, Prodigy, Hux Flux itd. Uglavnom šaroliko da ne nabrajam dalje. Došao sam ovdje pogledati što još ima zanimljivo od grupa ovog tipa za koje nisam čuo, podijeliti moje vlastite omiljene stvari, a najviše me ustvari zanima da li ima netko ovdje tko se bavi ili pokušava baviti stvaranjem ovakve glazbe jer imam volje probati sam nešto pa bi mi dobro došlo neko početno usmjerenje i koji savjet. Toliko od mene za sada.

p.s. Evo prve stvari s kojom je počeo moj interes za industrial/ebm:

[Vrh] Go down
Porphyria
Admin
Porphyria


Zodiac : Leo Broj postova : 422
Birthday : 11.08.1980
Join date : 10.02.2010
Age : 43
Lokacija : @zg/hr

Intro..... Empty
PostajNaslov: Re: Intro.....   Intro..... Emptyčet svi 26, 2011 4:46 pm

Dobrodošao! Slična je priča i kod mene- nisam baš nikad bila luda za elektronskom glazbom, više sam brijala na sve što je gitarski i žestoko, no odjednom sam doživjela prosvjetljenje i zabrijala na electroindustrial, aggrotech, powernoise, pa na malo psytrancea, darkpsyja i sl....volim i spacerock u kojem se miješaju svakakvi zvuci...što sam starija, to sam glazbeno zrelija i prijemčivija za drugačije i novo, razvijam se.
Drago mi je da je forum dobio injekciju svježe krvi, samo što ga nisam ugasila, već sam pomislila da nikog ne interesira niti sam stavljala obavijesti o događanjima posljednjih mjeseci...
[Vrh] Go down
https://industrial.forumcroatian.com/forum.htm
Hypoxico

Hypoxico


Zodiac : Pisces Broj postova : 91
Birthday : 12.03.1985
Join date : 26.05.2011
Age : 39
Lokacija : Zg

Intro..... Empty
PostajNaslov: Re: Intro.....   Intro..... Emptyčet svi 26, 2011 8:21 pm

Hvala... ma da imaš pravo nije toliko stvar u samom glazbenom izrazu koliko raspoloženju i "dark" osjećaju koju ima ta glazba. Ipak moram priznati da me dva aspekta elektroničke glazbe fasciniraju - prvo možeš je raditi potpuno sam, dakle imaš jedan um i jednu ideju bez previše vanjskih utjecaja zbog čega je i rezultat puno individualiziraniji... u bendovskoj glazbi imaš nekakvu fuziju ideja svakog člana u veću cjelinu. Druga stvar što mi je ogromna prednost pred rock i sličnom glazbu je repeticija uz male varijacije na n-tu unutar iste pjesme - kada mi je jedan riff dobar onda ga želim slušati što više, a većina druge glazbe zbog želje za raznolikošću često postane prevodenasta ili prekičena i izgubi mi glavni osjećaj i ritam - pogotovo kada imaš razne solažice i iskazivanje tzv. virtuoznosti u sviranju što me sve manje i manje fascinira.
[Vrh] Go down
ObscuritaS

ObscuritaS


Zodiac : Taurus Broj postova : 81
Birthday : 01.05.1986
Join date : 18.04.2010
Age : 38
Lokacija : Zagreb

Intro..... Empty
PostajNaslov: Re: Intro.....   Intro..... Emptypet svi 27, 2011 2:17 am

Wilkommen!

Baš dobro da se netko novi pojavio ovdje. Smile

Imaš dobar glazbeni ukus, od electra na dalje.
cheers

A preporučujem Dawn of Ashes ako nisi slušao, album In the acts of violence.
[Vrh] Go down
http://www.last.fm/user/Tenebrosa/
Hypoxico

Hypoxico


Zodiac : Pisces Broj postova : 91
Birthday : 12.03.1985
Join date : 26.05.2011
Age : 39
Lokacija : Zg

Intro..... Empty
PostajNaslov: Re: Intro.....   Intro..... Emptypet svi 27, 2011 10:52 pm

ObscuritaS je napisao/la:
Wilkommen!

Baš dobro da se netko novi pojavio ovdje. Smile

Imaš dobar glazbeni ukus, od electra na dalje.
cheers

A preporučujem Dawn of Ashes ako nisi slušao, album In the acts of violence.

Hvala, evo skinuo sam ovo što si preporučila i prvi dojam je ok, moram si još uzet vremena detaljno preslušat album.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Intro..... Empty
PostajNaslov: Re: Intro.....   Intro..... Empty

[Vrh] Go down
 
Intro.....
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
cro-industrial :: Predvorje :: Dobrodošli!-
Forum(o)Bir: