cro-industrial
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

cro-industrial

Croatia's dark electro/industrial/EBM/aggrotech/futurepop/synthpop/cybergoth community
 
Početna stranicaLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 Što da kuham??

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Das Adam

Das Adam


Zodiac : Leo Broj postova : 13
Birthday : 20.08.1986
Join date : 16.02.2010
Age : 37
Lokacija : Zagreb

Što da kuham?? Empty
PostajNaslov: Što da kuham??   Što da kuham?? Emptyuto vel 16, 2010 11:45 pm

Kaj budete kuhali/pekli za ručak? Više stvarno nemam inspiracije, starci rade po čitave dane, tak da ja moram seki i sebi kuhati praktički svaki tjedan neš. Dajte neš za inspiraciju, par recepata iz prve ruke i tak...
[Vrh] Go down
Porphyria
Admin
Porphyria


Zodiac : Leo Broj postova : 422
Birthday : 11.08.1980
Join date : 10.02.2010
Age : 43
Lokacija : @zg/hr

Što da kuham?? Empty
PostajNaslov: Re: Što da kuham??   Što da kuham?? Emptysri vel 17, 2010 12:40 am

Evo, ja imam slične brige jer sam "mama" u našoj kući (nemoj krivo shvatit, nisam ničija majka, ali sam ta koja je chef). Važno je jesti raznoliku hranu i što manje gotovih, masnih pizza i sl treš/fast hrane, to nastojim izbjegavati.
Evo, prije koji dan sam kuhala rižot sa šampinjonima - to je jednostavno, ukusno, lagano i jeftino jelo. Šampinjoni su iskoristivi na različite načine i brzo se pripremaju. Nekad napravim bijeli umak od šampinjona s pancetom uz špagete, nekad poham šampinjone ili bukovače i sl. Općenito, rižoti su mi ukusna jela, bilo da su od mesa, bilo od morskih plodova, bilo od gljiva. Radim i raznorazne umake s paštom. Klasik je definitivno šalša od pomidora koja je zdravo i ukusno, a tako jednostavno jelo. Meso radim na razne načine; jako volim i ribu i plodove mora koji su mi najdraži (brudet, pečena riba, riba lešo, dajte mi sve!!). Varivo je jednostavna stvar, dobar je prilog uz meso ili jaja, a volim i obično kuhano povrće preliveno maslinovim uljem i s malo soli i papra. Volim i grahorice, ali moj brat ne, pa to kuham sama sebi. Vikendom se posebno potrudim, pa radim nešto složenije. Uz nešto masno obavezno jedemo kiselo povrće ili salate, toga nikad ne fali.
Najbolje je isplanirati para dana unaprijed što bi mogao kuhati, tako da nabaviš namirnice i da smisleno kuhaš, da se ne ponavljaš, a da svaki put bude nešto drugo, neki drugi sastojci jer je tako i najzdravije i najzanimljivije.
Skužiš prvo kad, recimo, poželiš piletinu npr. , što sve možeš od nje napraviti, potom kombiniraš. Od nekih se jednostavnih, osnovnih namirnica može napraviti niz raznolikih jela. Prošli sam vikend napravila rolice od piletine - pileća prsa sam razrezala na odreske, istukla ih i začinila solju, paprom i posebnim začinom za pečenja (kotanyi ili nešto sl), stavila sam na svaku krišku nešto suhomesnato (može vratina, buđola, hamburger, panceta), a tko voli, može i tanke kolute luka staviti na to. To sam zarolala i zatvorila čačkalicom da se ne razdvoji i da suhomesnato ne ispadne. Uvaljala sam role u brašno (u oštrom brašnu bude hrskavije) i pekla ih na laganoj vatri na ulju s tim da sam ih postupno okretala da se ispeku sa svake strane. Uz to sam kao prilog naparvila restani krumpir (krupir izrezan na kocke skuhan u slanoj vodi, okrenut na luku koji je užućen na maslinovom ulju + maslac + sol, papar i peršin) i zelenu salatu.
Evo, sad sam ti dala više ideja, ako te nešto konkretno zanima, pitaj, ja obožavam kuhati i pričati o tome i imam preko 30 kuharica, stoga, javljaš se na pravu adresu Wink Valjda će se naći još neki gastro-freak.
[Vrh] Go down
https://industrial.forumcroatian.com/forum.htm
Svitogor

Svitogor


Zodiac : Taurus Broj postova : 48
Birthday : 24.04.1982
Join date : 11.02.2010
Age : 42
Lokacija : Zagreb

Što da kuham?? Empty
PostajNaslov: Re: Što da kuham??   Što da kuham?? Emptysri vel 17, 2010 8:06 am

Kupi si limenku graha il tak nečeg u dućanu i baci na šparet! il si samo radi kombe s tjesteninama i jajima il tak nekaj. Bu ti najlakše rabbit
[Vrh] Go down
Das Adam

Das Adam


Zodiac : Leo Broj postova : 13
Birthday : 20.08.1986
Join date : 16.02.2010
Age : 37
Lokacija : Zagreb

Što da kuham?? Empty
PostajNaslov: Re: Što da kuham??   Što da kuham?? Emptysri vel 17, 2010 11:12 am

Ufff, budem danas probao lignje u pećnici, jednostavno i dobro. Dosta mi je tjestenina (već sam istrošio sve fore s tim), grah isto znam raditi prečesto, pa se više od pola mora baciti. Budem ovih dana ovo s čačkalicama probao i špekom. Stvarno neznam kak bi se snašao bez coolinarke Neutral

fala na preporukama
[Vrh] Go down
Porphyria
Admin
Porphyria


Zodiac : Leo Broj postova : 422
Birthday : 11.08.1980
Join date : 10.02.2010
Age : 43
Lokacija : @zg/hr

Što da kuham?? Empty
PostajNaslov: Re: Što da kuham??   Što da kuham?? Emptysri vel 17, 2010 2:37 pm

Ma, nema na čemu. Lignje je najbolje peći na žaru, a ni u pećnici nisu loše. Lignje pečem tako da ih, skupa s krumpirom (koji narežem na ne prevelike ploške, tako da se ispeče kad i lignje) stvim u nauljenu padelu (maslinovo ulje je obavezno), stavim 2 polovice luka, par režnja češnjaka. Zasolim solju i paprom te na krumpir obavezno stavim mrvicu ružmarina (to je mraaaak okus) i još dolijem preko svega malo maslinovog. Na kraju, kad je gotovo, može se dodati i peršina. Sveto trojstvo mediteranske kuhinje čine maslinovo ulje, peršin i češnjak. Male lignje (lignjuni) su dobre i pržene na tavi. Velike su puno bolje.
[Vrh] Go down
https://industrial.forumcroatian.com/forum.htm
Lady Vengeance

Lady Vengeance


Zodiac : Aries Broj postova : 8
Birthday : 15.04.1983
Join date : 16.02.2010
Age : 41
Lokacija : L'Eau Pure

Što da kuham?? Empty
PostajNaslov: Re: Što da kuham??   Što da kuham?? Emptysri vel 24, 2010 9:23 pm

Ja glasam za kinesku kuhinju uvijek. To je sve brzo gotovo, a fino Smile
[Vrh] Go down
Porphyria
Admin
Porphyria


Zodiac : Leo Broj postova : 422
Birthday : 11.08.1980
Join date : 10.02.2010
Age : 43
Lokacija : @zg/hr

Što da kuham?? Empty
PostajNaslov: Re: Što da kuham??   Što da kuham?? Emptysri lip 01, 2011 11:38 pm

Cous-cous je prejaka stvar- najbrži, ukusan, zdrav i jeftin prilog uz mediteranske pa čak i azijske recepte.
[Vrh] Go down
https://industrial.forumcroatian.com/forum.htm
Hypoxico

Hypoxico


Zodiac : Pisces Broj postova : 91
Birthday : 12.03.1985
Join date : 26.05.2011
Age : 39
Lokacija : Zg

Što da kuham?? Empty
PostajNaslov: Re: Što da kuham??   Što da kuham?? Emptyčet lip 02, 2011 9:31 pm

Ma nema do mesa... Konzum je uvijek u blizini - cijelo pile pečeno 20 kn pa tko je čuo kuhat? Laughing
[Vrh] Go down
Sponsored content





Što da kuham?? Empty
PostajNaslov: Re: Što da kuham??   Što da kuham?? Empty

[Vrh] Go down
 
Što da kuham??
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
cro-industrial :: WC :: Spam-
Forum(o)Bir: